Workshop - Studentské bydlení

Zadáním tohoto workshopu bylo řešit problematické ubytování studentů v budově koleje, která nutně potřebovala rekonstrukci

Při řešení jsme využili možnost převádět vodovod a kanalizaci podhledem nad vstupem do buňky do druhé poloviny řešeného prostoru. Tento krok nám umožnil úplně rozdělit pokoje a navrhnout vlastní hygienické zázemí s malou kuchyňkou pro oba vzniklé pokoje. Z důvodu malého prostoru jsme vymysleli variabilní zařízení pokojů: sklápěcí jídelní stůl, sklápěcí postel kombinovanou se stolem resp. policí dle aktuální polohy. Mezi pokoji navrhujeme akustickou stěnu o tloušťce 180 mm. Tato stěna je zároveň navržena jako nástěnka, což studenti určitě ocení.

Frankfurtská postel kombinovaná s pracovní deskou stolu. V okamžiku zavřené postele je uživateli k dispozici pracovní stůl. V případě otevřené postele se pracovní deska stolu zvedne přes pákový kloub, který tvoří "protizávaží" samotné posteli. Pracovní deska se tak zvedne do výšky a přisedne k přilehlé zdi bez nutnosti jejího úklidu.

Projekt vypracovali:
Mária Hajsová
Lukáš Makovička


Náhled fotky 01.jpg
Náhled fotky 02.jpg
Náhled fotky 03.jpg
Náhled fotky 04.jpg
Náhled fotky 05.jpg
Náhled fotky 06.jpg
Náhled fotky 07 postel.jpg
Náhled fotky 20 Pudorys HM JPG.jpg
Náhled fotky 21 Rez HM JPG.jpg
Náhled fotky 99 Plakat JPG OK.jpg